Search
Aloes a czyste powietrze

Aloes a czyste powietrze. Jak aloes oczyszcza?

Aloes a czyste powietrze – to porównanie nie wzięło się znikąd. Otóż aloes to jedna z tych roślin, które dobrze oczyszczają powietrze. Aloes skutecznie walczy z formaldehydem, tlenkiem i dwutlenkiem węgla oraz benzenem, czyli substancjami zalegającymi w powietrzu w naszych domach.

Aloes a czyste powietrze – ta zależność jest jak najbardziej zasadna. Aloes skutecznie oczyszcza powietrze, dlatego zdecydowanie warto uprawiać aloes w domu. Ten fakt powinien ucieszyć nas wszystkich, ponieważ jak wiadomo, mieszkamy w kraju z powietrzem bardzo zanieczyszczonym – problem nasila się głównie jesienią i zimą, gdy temperatura spada, a ludzie zaczynają palić w swoich domowych, nieekologicznych piecach. Jeśli myślicie, że nie wychodząc z domu w te najbardziej zanieczyszczone dni, ochronicie się przed smogiem i jego zgubnym wpływem na organizm, jesteście w błędzie. Trzeba zdawać sobie sprawę, że smog przenika do naszych domów nawet przez zamknięte okna, dlatego będąc w mieszkaniu, także oddychamy niezdrowym powietrzem. Tym bardziej, że powietrze w naszych domach jest pełne także innych szkodliwych substancji.

Właśnie dlatego warto poruszyć temat aloes a czyste powietrze po to, aby wiedzieć, jak możemy naprawdę niewielkim kosztem poprawić jakość powietrza we własnym domu. Koniecznie dowiedz się więcej o zależności aloes a czyste powietrze.

Aloes na czyste powietrze

Jeśli cenisz sobie właściwości aloesu koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu Forever Living. Na stronie znajdziemy produkty oraz kosmetyki aloesowe najwyższej jakości pochodzącym z certyfikowanych plantacji. Aloes dla ciała, aloes do twarzy, suplementacja aloesowa, a także specjalne kuracje odchudzające – wszystko naturalne i najwyższej jakości, sprawdź sam!

Aloes na zanieczyszczone powietrze w mieszkaniu

Aloes na zanieczyszczone powietrze działa świetnie, ponieważ neutralizuje zanieczyszczenie powietrza w domu. Jak wspomniano wyżej, w dzisiejszych czasach w naszych mieszkaniach unosi się wiele substancji chemicznych. Substancje te, nawet jeśli występują w naprawdę niewielkiej ilości, z czasem negatywnie odbiją się na naszym zdrowiu. Warto wiedzieć, że smog przenikający do domów to nie jedyny problem. Otóż zanieczyszczenie mieszkania jest też spowodowane lotnymi związkami organicznymi pochodzących z materiałów wykorzystywanych do budowy lub urządzania domu, czyli np. płyty wiórowe, farby, panele, dywany i pokrycia, a także substancjami chemicznymi pozostającymi w powietrzu po użyciu środków czyszczących. Zatem aloes na zanieczyszczone powietrze działa kompleksowo!

Jak aloes oczyszcza powietrze?

Jak aloes oczyszcza powietrze? Otóż pochłania z pomieszczenia i niszczy dużą dawkę formaldehydu. Warto wiedzieć, że formaldehyd ma działanie rakotwórcze, charakteryzuje się silnym zapachem i wykorzystuje się go w przemyśle. Ta substancja znajduje się w wielu środkach czyszczących, farbach, tkaninach, a nawet w dywanach. Co więcej, formaldehyd stosuje się także do zabezpieczania powierzchni mebli. To właśnie on jest źródłem zapachu unoszącego się w domu po złożeniu nowych mebli. Jak aloes oczyszcza powietrze? Pochłania formaldehyd, a w zamian za to oddaje tlen. Uważa się, że aloes potrafi produkować tlen także w nocy podczas gdy inne rośliny produkują go tylko w ciągu dnia. Aloes pochłania nie tylko formaldehyd, ale też benzen, tlenek węgla i dwutlenek węgla.

Aloes na zanieczyszczone powietrze

Aloes jest naturalnym filtrem powietrza

Aloes jest naturalnym filtrem powietrza. Doskonale radzi sobie z domowymi zanieczyszczeniami. Jeśli chce się filtrować powietrze w domu, wcale nie trzeba inwestować w drogie oczyszczacze powietrza. Zdecydowanie warto postawić na rośliny. Trzeba wiedzieć, że aloes potrafi sygnalizować, kiedy powietrze w naszym domu jest zanieczyszczone. Wówczas na liściach aloesu pojawiają się brązowe plamki.

Aloes i inne rośliny oczyszczające powietrze

Nie tylko aloes jest w stanie oczyścić powietrze w domu. Aloes należy do grupy roślin o takim działaniu. Otóż rośliny oczyszczające powietrze to także: różanecznik, chryzantemy, palma Areka, figowiec sprężysty, bluszcz pospolity, palma bambusowa, zielistka Sternberga oraz sansewieria gwinejska. Hodowla aloesu ma jednak taką zaletę, że aloes można wykorzystywać także do innych celów – pielęgnacyjnych i leczniczych.

Aloes a czyste powietrze to potwierdzona zależność, która powinna być ważna dla wszystkich. W końcu oddychając zanieczyszczonym powietrzem, szkodzimy całemu swojemu organizmowi. Warto robić co tylko się da, aby oczyścić powietrze we własnym mieszkaniu. Aloes z pewnością w tym pomoże.
Jeden komentarz do “Aloes a czyste powietrze. Jak aloes oczyszcza?

  1. EwelKA

    Aloes ogólnie ma bardzo dużo zalet, u mnie super na zniszczone włosy, do nawilżenia twarzy i na oparzenia. Jak któreś z dzieci się oparzy to obcinamy liść i od razu ulga, zresztą my to samo. Działa też super na ukąszenia – ogólnie polecam mieć w domu taką roślinkę, super sprawa

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *