Search
Materac piankowy

Materace piankowe – materace na bezsenność i problemy z zasypianiem

Czym są materace piankowe? Prawie 50% społeczeństwa cierpi na bezsenność, ponad 50% ma problemy z zasypianiem. Budzimy się zmęczeni, niewyspani i poirytowani. To na czym śpisz, ma ogromne znaczenie. Właśnie na komfortowym piankowym materacu szybko zaśniesz i wyśpisz się lepiej niż na wysłużonej wersalce.

Ponad połowa społeczeństwa ma problemy z zasypianiem, niewiele mniej osób cierpi na bezsenność. W większości przypadków bezsenność nie jest wywołana stanem chorobowym, a wynika z braku odpowiednich warunków do spania. Dbamy o jakość naszych posiłków, przestrzeń, w której pracujemy i relaksujemy się, zupełnie zapominając, że to na czym śpimy, ma ogromny wpływ na jakość naszego snu, nawet całego życia.

Materace do spania

Odpowiedni materac piankowy to bardzo ważny wybór, dlatego myśląc o jego zakupie warto skorzystać z oferty dobrego sklepu medycznego, takiego jak Art Medic Viscotherapy. Kupując w tym sklepie mamy pewność, że wybrany materac piankowy będzie wysokiej jakości produktem, który posłuży nam przez długie lata. W ofercie sklepu znajdują się nie tylko materace piankowe, ale także kieszeniowe, oraz poduszki do spania i wiele innych przydatnych gadżetów.

Jak szybko zasnąć i wyspać się w nocy?

Szybko zasnąć można tylko w komfortowej pozycji, wiele osób takiej pozycji szuka przez pół nocy, cały czas czując dyskomfort, potem zmęczona zasypia. Śpiąc byle jak, nie wysypiamy się, budzimy poirytowani i zmęczeni. Chcesz szybko zasnąć i wysypiać się każdej nocy, wymień materac na lepszy.

Materace piankowe przystosowują się do anatomicznego kształtu ciała, a to oznacza, że każda pozycja, w jakiej ułożysz się do snu, będzie komfortowa. Śpiąc na wygodnym materacu, szybko zaśniesz i lepiej się wyśpisz. Jeśli w nocy nic nie będzie Cię uwierać, kończyny nie będą drętwieć, zaczniesz się wysypiać każdej nocy. Czy wiesz, że bezpośrednią przyczyną nieprzyjemnego drętwienia i mrowienia kończyn w nocy jest niewygodny materac? Ucisk, jaki fundujemy w ten sposób naszym kończynom, jest dla nas bardzo niekorzystny. W ten sposób dochodzi do niedokrwienia i niedotlenienia poszczególnych partii ciała, co odczuwamy jako drętwienie i mrowienie. Tylko dobrze dotleniony organizm ma zdolności regeneracyjne w czasie snu.

Materace piankowe na bezsenność – dlaczego dobry materac jest ważny?

Wiele osób szukając przyczyn swojej bezsenności, zupełnie zapomina, o tym, jak ważny jest dobry materac do spania. Materace piankowe z pianki visko, czyli pianki termoelastycznej to obecnie najbardziej komfortowe materace do spania. Pianka visco pod wpływem ciepła, jakie emituje człowiek, staje się elastyczna i idealnie dopasowuje do anatomicznego kształtu ciała. Ponadto, materace piankowe mają większą powierzchnię podparcia aż o 60% w stosunku do zwykłych materacy. Duża powierzchnia podparcia eliminuje problem drętwiejących kończyć, bólu kręgosłupa i głowy po przebudzeniu.

Materace piankowe

Materace piankowe skutecznie eliminują bezsenność i problemy z zasypianiem. Ponadto osoby śpiące na materacach z pianki termoelastycznej rzadziej się budzą w nocy i szybciej znajdują komfortową pozycję do spania. Dobry materac do spania jest równie ważny, jak zdrowa dieta i wpływa w równym stopniu jakość naszego życia. Sen to bardzo ważna część naszego życia, odpowiadająca za regenerację psychofizyczną organizmu. Po nieprzespanej nocy jesteśmy zmęczeni i poirytowani. Długotrwała bezsenność lub zbyt krótki sen prowadzi do spadku koncentracji, obniżenia zdolności poznawczych organizmu, a także spadku odporności.

Walkę z bezsennością i problemami z zasypianiem zacznij od wymiany materaca na komfortowy, dobry materac piankowy do spania. Jeśli śpisz na niewygodnej wersalce lub starym materacu prawdopodobnie przyczyną bezsenności Twoje łóżko. Pamiętaj, że jakość snu ma wpływ na jakość całego życia.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *