Search
Luksusowy pokój hotelowy

Najdroższy pokój hotelowy na świecie – 100 tysięcy dolarów za noc

W Atlantis The Royal w Dubaju trzeba zapłacić 100 tysięcy dolarów za noc. To bez wątpienia najdroższy apartament na świecie, który w tej cenie oferuje naprawdę wiele dóbr luksusowych. I nie tylko.

Co to za hotel, w którym apartament kosztuje 100 tysięcy dolarów za noc? Otóż w Atlantis The Royal Dubaj zamian otrzymujemy przestrzeń o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych wypełnioną luksusowymi dodatkami takimi jak złote szczoteczki do zębów czy stół do ping-ponga od Louis Vuitton.

Czym jest Atlantis The Royal w Dubaju?

Atlantis The Royal w Dubaju to najbardziej ekskluzywny kurort na świecie, wybudowany przez firmę Atlantis w październiku 2023 roku. Wart 1,4 miliarda dolarów, znajdujący się na Wyspach Palmowych w Dubaju megaprojekt o nazwie Atlantis The Royal, został zaprojektowany przez cenionych architektów.

To właśnie tu, wedle słów zarządcy obiektu, znajduje się najdroższy pokój hotelowy na świecie. W tym przypadku jednak, słowo „pokój” jest niewłaściwe, bo całość ma rozmiary gigantycznej rezydencji. Jak dokładnie wyglądają wnętrza najdroższego apartamentu na świecie?

Najdroższy pokój hotelowy

Marmury, złoto, stół do ping-ponga od Louis Vuitton

Właściciele kompleksu Atlantis The Royal w Dubaju uważają, że w ich luksusowym hotelu znajduje się najdroższy pokój hotelowy na świecie. Jaka jest cena tego luksusu? 100 tysięcy dolarów za noc. Który to pokój? Najdroższy pokój hotelowy znajduje się na 18. i 19. piętrze kompleksu.

Jak wygląda najdroższy pokój na świecie w Atlantis the Royal Dubai?

Choć przyjęło się, że najbardziej okazałe i ekskluzywne apartamenty zwykle znajdują się na najwyższych piętrach hoteli, pokój w Atlantis The Royal wyłamuje się z tego schematu. Znajduje się on bowiem na 18. i 19. piętrze.

Nie oznacza to jednak, że standard pokoju jest niższy – bynajmniej. Widoki są tu naprawdę imponujące! Z basenu znajdującego się na okazałym tarasie podziwiać można między innymi słynne obiekty Dubaju, takie jak Burdż Chalifa czy Ain Dubai.

Wnętrze najdroższego pokoju wypełnia między innymi drewno i białe marmury, a także jedwabne draperie oraz dywany utkane z najdelikatniejszej wełny. Cały apartament ma osobne wejście, prywatną windę oraz kuchnię, w której gotować mogą cenieni szefowie kuchni.

Nie da się ukryć, że to wszystko ma jednak swoją, niemałą cenę. Jak już wspomnieliśmu, jedna noc w Atlantis The Royal kosztuje aż 100 tysięcy dolarów. Należy jednak pamiętać, że rachunek może wzrosnąć, w zależności od udogodnień, których zażądają klienci.

Luksusowe pokoje hotelowe mają wzięcie

Na fali popularności luksusowych pokoi hotelowych, w Dubaju sprzedano apartament za ponad 136 milionów dolarów, czyli ponad pół miliarda złotych. Apartamentowiec, w którym będzie znajdował się ten apartament, nie został jeszcze zbudowany. Powstanie dopiero w 2027 roku.

Cały apartament ma łącznie ponad tysiąc metrów kwadratowych na dwóch poziomach. Na tej powierzchni pomieszczą się cztery sypialnie, część dzienna, jadalnia, kuchnia, bar oraz strefa rozrywki i biuro. Będzie również taras o powierzchni ponad 470 metrów kwadratowych, a nawet basen.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *