Search
podróż

Podróżowanie w atrakcyjnej cenie – jak szukać okazji?

Świat staje się coraz mniejszy, a my coraz częściej chcemy wyruszyć na jego zwiedzanie. Atrakcyjne oferty linii lotniczych, systemy zniżkowe stosowane w hotelach, możliwość darmowego noclegu typu couchsurfing, programy work&travel i wiele innych opcji – to wszystko umożliwia nam tanie podróżowanie.

Choć każdy doświadczony podróżnik posiada swoje własne sprawdzone sposoby, to warto zainspirować się poradami i pomysłami innych osób. Oto garść sprawdzonych możliwości.

Przede wszystkim – brak pośpiechu

Żeby podróżować prawdziwie – zwiedzać kraj powoli i rozkoszować się jego urokami – nie możemy podróżować pośpiesznie. Brak szybkiego tempa sprawia również, że możemy podróżować taniej. Jesteśmy wtedy bardziej elastyczni, co sprzyja wybieraniu po prostu tańszych ofert. Przeceniony lot, który odbędzie się dopiero za kilka dni? Dla powolnych podróżników to nie problem. Co jednak z tymi, którzy mają ograniczoną ilość czasu?

Wyszukiwanie odpowiednich ofert

Czy wiesz, że ceny biletów oferowane w weekend będą prawdopodobnie wyższe od tych, jakie znajdziemy w tygodniu – nawet jeśli chodzi o ten sam lot? Żeby móc podróżować taniej musimy poznać odpowiednie sztuczki, które pozwolą nam zaoszczędzić na podróży. Należy do nich regularne szukanie ofert albo zapisanie się na newsletter ze strony, która zajmuje się gromadzeniem takich propozycji. Czasami liczy się jedynie czas – pula danych biletów lotniczych jest dostępna do kupienia jedynie danego dnia, a nawet do określonej godziny. Dlatego warto być na bieżąco z tego typu promocjami.

Dostosuj się do tańszych ofert

Zwykle loty są oferowane w niższych cenach w ciągu tygodnia i poza wysokim sezonem turystycznym. W lipcu, sierpniu i wrześniu oferty potrafią być nawet dwa razy droższe niż poza tym sezonem. Okres od połowy października do kwietnia-maja stanowi najlepszy czas na szukanie atrakcyjnych ofert lotów. Bądźmy przy tym elastyczni – jeśli naszym marzeniem jest Hiszpania, ale właśnie znaleźliśmy atrakcyjną ofertę do Włoch, to być może warto przełożyć nasz plan obejrzenia corridy na później.

Lekko, szybko i przyjemnie

Koszt biletu potrafi wzrosnąć, jeśli weźmiemy ze sobą duży bagaż. Starajmy się więc podróżować tak, aby zmieścić się w bagażu podręcznym. Rejestrowany pakunek zawsze generuje dodatkowe koszty. Tymczasem istnieje wiele sposobów na to, by spakować się do bagażu podręcznego jadąc gdzieś na kilka dni – nawet jeśli podróżujemy z maluchem. Inna opcja na zaoszczędzenie to korzystanie z autostopu. Dzięki temu nie płacimy za przejazdy, a czas upływa nam w towarzystwie osób, które wiele wiedzą na temat danego kraju. Jeśli wolimy posiadać własny środek transportu – wybierzmy podróżowanie w grupie. Koszty paliwa i wynajmu pojazdu będą wówczas kilkukrotnie niższe. Natomiast sposobem na bezpłatny nocleg jest couchsurfing. Tanie możliwości zakwaterowania to namiot lub szukanie ofert hosteli i pokoi wieloosobowych.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *