Search
Suplementy diety do rozpuszczania

Przedtreningówki pobudzające i pompujące – skład i działanie

Przedtreningówki zwiększają wytrzymałość i dodają energii do ćwiczeń. W artykule wyjaśniamy czym różnią się przedtreningówki pobudzające od pompujących, jak działają i jak je stosować.

Przedtreningówki to suplementy diety podnoszące wydajność i wytrzymałość organizmu podczas ćwiczeń fizycznych. Przedtrenigówki dzielimy na pobudzające i pompujące: ich skład i działanie są nieco inne.

Jak działają przedtreningówki?

Działanie suplementów dla sportowców zwanych przedtreningówkami opiera się na mobilizowaniu organizmu do większego wysiłku. Spożycie takiej odżywki powoduje, że nawet w słabszy dzień wykonuje się zaplanowaną pracę, unikając przemęczenia. A osoby początkujące, które dopiero zaczynają realizować swój plan treningowy, zyskają większą motywację i siłę do wykonywania zaplanowanego treningu, mogą też szybciej zaobserwować pierwsze efekty ćwiczeń, co da im dodatkową chęć do działania.

Przedtreningówki zawierające substancje pobudzające podnoszą koncentrację i dodają energii, podczas gdy składniki zawarte w preparatach pompujących stymulują produkcję tlenku azotu. W ten sposób skutecznie poprawiają pompę mięśniową poprzez doprowadzanie do mięśni większej ilość krwi i substancji odżywczych.

Suplementy diety fabryka supli

Szukając odpowiedniej suplementacji warto skorzystać z usług sprawdzonego, bezpiecznego producenta. Na stronie sklepu FabrykaSupli.pl znajdziesz suplementy diety wysokiej jakości w wielu wariantach i o różnym przeznaczeniu, skutecznych i bezpiecznych dla zdrowia. Zapoznaj się z ofertą sklepu i wspomóż swój organizm od środka.

Przedtreningówki pobudzające

Nawet najbardziej zmotywowanej osobie zdarzają się leniwe dni, kiedy wyjątkowo trudno jest zmobilizować się do ćwiczeń. Z pomocą przychodzą przedtreningówki pobudzające. Suplementy poprawiające nastrój i koncentrację oraz przyczyniające się do zwiększenia wytrzymałości organizmu zwiększają ochotę na ćwiczenie, a trening może być dłuższy. W skład tego typu preparatów wchodzą najczęściej następujące składniki:

Kofeina – podnosi poziom energii, poprawia koncentrację i zwiększa spalane tłuszczu. Przedtreningówki zawierają zwykle od 100 do 400 mg kofeiny, dlatego spożycie takiego preparatu może zadziałać silniej niż mocna kawa.

Tauryna – wpływa na zwiększenie koncentracji, poprawia samopoczucie i ułatwia regenerację mięśni po treningu. Wspomaga też metabolizm i pełni wiele innych istotnych funkcji w organizmie, dlatego jej przyjmowanie jest zalecane osobom często wykonującym intensywne ćwiczenia fizyczne.

Kreatyna – naturalny budulec, który oprócz wspomagania rozbudowy masy mięśniowej zwiększa wytrzymałość organizmu i tym samym wpływa na możliwość wydłużenia czasu treningu, wspomaga też proces regeneracji po intensywnych ćwiczeniach fizycznych.

Beta-alanina – składnik pobudzający i zwiększający wytrzymałość organizmu poprzez produkcję produkcje karnozyny (białka budującego włókna mięśniowe).

Trening siłowy para

Przedtreningówki pompujące

Wielu mężczyzn ćwiczących na siłowni marzy o wysportowanej, zgrabnej sylwetce z widocznymi, twardymi mięśniami. W osiągnięciu takich efektów pomocne są przedtreningówki pompujące. Suplementy diety przyjmowane przed treningiem, które mają na celu poprawienie pompy mięśniowej (czyli zwiększenia objętości mięśni dzięki ich zintensyfikowanemu ukrwieniu) zawierają przede wszystkim takie substancje, jak:

Arginina oraz AAKG, czyli alfa-ketoglutaran argininy – substancja wpływająca na zwiększone uwalnianie tlenku azotu wspomagającego pompę mięśniową w wyniku zwiększania ukrwienia tkanki.

Jabłczan cytruliny – uczestniczy w procesie skurczu mięśni i produkcji tlenku azotu, dzięki czemu wspomaga transport glukozy, kreatyny i pożytecznych dla budowania masy mięśniowej aminokwasów.

Przedtreningówki: bezpieczeństwo – którą wybrać?

W zależności od tego, czy osobie ćwiczącej bardziej zależy na zwiększaniu wytrzymałości i energii do ćwiczeń, czy też na budowaniu pompy mięśniowej, może ona wybrać suplement pełniący właściwe funkcje. Na rynku są też preparaty o łączonym składzie. Używanie przedtreningówek jest całkowicie bezpieczne, jednak tylko pod warunkiem, że ściśle kontroluje się ilość przyjmowanych (także z innych źródeł) substancji oraz leków: łączenie przedtreningówki pobudzającej z dużą ilością kawy może się skończyć nieprzyjemnym w skutkach przedawkowaniem kofeiny, a połączenie odżywki z niektórymi lekami bywa niebezpieczne.

Przed rozpoczęciem stosowania przedtreningówek należy więc zawsze szczegółowo zapoznać się z zaleceniami producenta. Korzystanie z preparatów nie jest polecane dla osób poniżej 18. roku życia.
Jeden komentarz do “Przedtreningówki pobudzające i pompujące – skład i działanie

  1. ŁukaszS

    Niełatwo wybrać dobre przedtreningówki – nawet jak firma jest okej, tzn sprawdzony producent, to nigdy nie wiadomo jak to zadziała na nasz organizm. Ja przez 3 miesiące brałem cytrulinę znanej i cenionej marki, ale u mnie sprawiała, że miałem chwilowy zastrzyk energii, ale nie byłem w stanie zrobić treningu do końca. Finalnie zrezygnowałem z przedtreningówek, na razie podstawowa suplementacja i kreatynina, szukam alternatyw

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *