Search
ferie

 Jak spędzić ferie aktywnie?

W zależności od tego, jak nastrajają nas niskie temperatury, to możemy podejść do aktywności w zimie w sposób entuzjastyczny lub skrajnie negatywny. Niemniej jednak ruch jest potrzebny naszemu ciału o każdej porze roku, również gdy za oknem pada śnieg.

Wszak to właśnie biały puch za oknem najlepiej nastraja fanów zimowego szaleństwa. Aktywne spędzanie wolnego czasu to frajda, dobra zabawa i sposób na zachowanie kondycji przez cały rok. Taka postawa będzie również stanowiła wzorcowy przykład dla naszych dzieci. Zobaczmy, jakie możliwości na aktywność fizyczną, stają się dostępne właśnie dzięki zimie.

Narty lub snowboard

Bez wątpienie to dwie najpopularniejsze formy zimowej aktywności fizycznej. Zwykle jest się zagorzałym fanem jednego z nich. Uprawianie jazdy na nartach lub na snowboardzie wymaga jednak odpowiednich warunków, w tym przede wszystkim odpowiedniej ilości śniegu. Jeśli nie mamy czasu na wypad w góry, zawsze pozostają nam sztuczne stoki, których powierzchnia jest czasami sztucznie naśnieżana.

Łyżwy

To kolejny popularny sport. Jazda na łyżwach wymaga dość długiej nauki, jednak po jej opanowaniu dostarczamy sobie naprawdę wiele atrakcji. Jazda na łyżwach to sposób na spalenie naprawdę dużej ilości kalorii. Do tego podczas jeżdżenia wykorzystujemy tak naprawdę każdy mięsień w naszym ciele. Łyżwiarze mogą pochwalić się pięknymi sylwetkami bez przeciążania kolan. Jazda na łyżwach rozwija nasze poczucie równowagi, a jeśli zdecydujemy się uprawiać ją ‘’pod chmurką’’ to dodatkowo zadbamy o hartowanie naszego organizmu. Utrzymanie równowagi wymaga jednocześnie naszego skupienia, z tego względu poprawia się nasza koncentracja. Jak każdy sport również i łyżwiarstwo doprowadza do wyrzutu endorfin, czyli odczuwania przez nas szczęścia.

Saneczkarstwo razem z dziećmi

Nawet zwykły wypad na sanki razem z najmłodszymi, a nawet z innymi dorosłymi – tak, by obudzić w sobie wewnętrzne dziecko – możemy zaliczyć do form zimowej aktywności. W takim wypadku należy zadbać o odpowiedni ubiór. Pamiętajmy, aby założyć rzeczy nieprzemakalne, które zapewnią nam odpowiedni poziom ciepła. Warto wziąć ze sobą nie tylko sanki, ale również popularne jabłuszka. Wypad na zimowe saneczkowanie to doskonała okazja do innych zimowych zabaw – lepienia bałwana czy rzucania się kulkami.

Wyjazd do gorących źródeł

Zima to okres, który doceniają sportowcy, a także osoby lubiące ciepło czy dbające o swój komfort termalny. Dlaczego? Ponieważ to najlepszy czas na odwiedzenie gorących term. To miejsca oferujące nam lecznicze kąpiele, dzięki którym podreperujemy nasze zdrowie, a także psychikę. Kąpiel w basenach termalnych jest szczególnie polecana osobom, które odczuwają napięcia w ciele, a także bóle kręgosłupa. Coraz więcej gorących basenów organizuje różne sportowe wydarzenia, w tym również gimnastykę wodną – to doskonała okazja do połączenia przyjemnego z pożytecznym.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *